БЕЗОПАСНОСТЬ - прежде всего!
Четверг, 03-Июл-2025, 10:49:15 AM
Разделы новостей
МНС информирует [80]
По материалам МНС
МОЗ информирует [14]
Новости в сфере охраны здоровья
ФСНС [7]
Фонд страхования от несчастных случаев на производстве
ГГПН [44]
Госгорпромнадзор информирует
Охрана труда [2]
Форма входа
Календарь новостей
«  Март 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Поиск
Друзья сайта
Мини-чат
200
Наш опрос
Каков уровень охраны труда на Вашем предприятии?
Всего ответов: 30
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


 

Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » 2009 » Март » 17 » На підприємствах ВАТ «Дніпропетровський Втормет» та ВАТ «Дніпрометиз» запроваджено особливий режим контролю за станом охорони праці
На підприємствах ВАТ «Дніпропетровський Втормет» та ВАТ «Дніпрометиз» запроваджено особливий режим контролю за станом охорони праці
4:39:33 PM

Особливий режим контролю за станом промислової безпеки та охорони праці запроваджено на двох підприємствах, де сталися нещасні випадки із тяжкими наслідками – ВАТ «Дніпропетровський Втормет» та ВАТ «Дніпрометиз». Проведення відповідних обстежень передбачено силами служб охорони праці та інженерно-технічними працівниками підприємств відповідно до розроблених графіків. Також здійснюватиметься контроль виконання означених заходів та проведення позачергових цільових перевірок стану промислової безпеки та охорони праці на обох підприємствах інспекторами Держгірпромнагляду.

Відповідне рішення прийнято Радою теруправління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області за результатами розгляду причин і обставин випадків травмування із тяжкими наслідками у ВАТ «Дніпропетровський Втормет» та ВАТ «Дніпрометиз», а також з метою підвищення рівня ефективності роботи інженерно-технічного персоналу на цих підприємствах і недопущення росту виробничого травматизму.

- Запровадження особливого режиму – це реакція на невиконання посадовими особами підприємств їх обов`язків щодо організації безпечного проведення робіт на виробничих дільницях, що в результаті призводить до травмування персоналу, - зауважив начальник теруправління Анатолій Кожушко. – Роботу адміністрації та служб охорони праці цих підприємств визнано незадовільною, до адміністративної відповідальності притягнуто начальників цехів, у яких сталися нещасні випадки. Також сьогодні ми даємо можливість підприємствам навести лад в цих питаннях та проконтролюємо виконання ними усіх необхідних заходів, аби не допустити повторення нещасних випадків.

Зокрема, керівництву та службам ВАТ «Дніпрометиз» рекомендовано провести перевірки наявності та належного стану спецодягу, спецвзуття, засобів індивідуального захисту в структурних підрозділах, вжити заходи щодо посилення контролю з боку посадових осіб за дотриманням персоналом трудової, виробничої дисципліни та вимог безпеки. Керівництву ВАТ «Дніпропетровський Втормет» рекомендовано провести перевірку робочих місць та вжити заходи щодо посилення контролю безпечного виконання газорізальних та інших видів робіт.

Довідково:

3 березня 2009 року у ВАТ «Дніпропетровський Втормет» під час користування газовим різаком отримав опіки рогівок обох очей, обличчя і гортані 47-річний слюсар-ремонтник. Нещасний випадок стався на території цеху комплексної переробки брухту та відходів металу. З обставин випадку з`ясовано, що постраждалий самовільно узяв залишений без нагляду газовий різак і намагався розігріти заготівку з кольоровим металом. При цьому відбувся викид пари, якою були спричинені тяжкі травми виконавцю робіт. Також серед причин нещасного випадку – відсутність належного контролю посадовими особами за безпечним проведенням робіт на дільниці.

20 лютого 2009 року в цеху металопокриттів ВАТ «Дніпрометиз» тяжкі травми – проникаюче поранення роговиці та травматичну катаракту лівого ока отримав 30-річний оцинковник. Нещасний випадок стався під час спроби працівника прибрати відрізаний пучок проволоки від намотувального пристрою №9 агрегату оцинкування №1. В цей час кінець проволоки спружинив та вдарив працівника в область лівого ока. Як з`ясовано розслідуванням, нещасний випадок стався через незастосування працівником виданих йому захисних окулярів та через відсутність належного контролю з боку майстра зміни.

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області продовжує нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання встановлених вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі трудової діяльності.

Відбулося засідання ради теруправління Держгірпромнагляду по Чернівецькій області. Розглядалися законність та порядок розробки, зокрема, Купського родовища керамічної сировини ТзОВ «Надія» Глибоцького району та Опришенського родовища керамічної сировини НВП «МІМ» Глибоцького району.

Зазначалося, що на обох підприємствах-надрокористувачах відсутні, зокрема, акти про надання гірничого відводу, проекти розробки та рекультивації родовища, проекти гірничого відводу та плани розвитку гірничих робіт на 2009 рік.

Зокрема, ТзОВ «Надія» не отримало в органах Держгірпромнагляду дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки. Аналогічна ситуація й на НВП «МІМ».  Окрім того, Опришенський цегельний завод знаходиться у стадії реконструкції і паралельно працює. Однак, акт прийняття в експлуатацію державною приймальною комісією відсутній. В порушення умов користування надрами підприємство також не представило в Геоінформ звіт за 2008 рік.

На засіданні ради теруправління Держгірпромнагляду керівників обох підприємств попередили про недопустимість розробки корисних копалин без дозвільних документів, передбачених чинним законодавством. До початку робіт на родовищах має бути також розроблено та погоджено у теруправлінні план розвитку гірничих робіт на 2009 рік.    

Для довідки: станом на початок 2009 року 69 підприємств Чернівецької області мають спеціальні дозволи на користування надрами на 77 родовищах. Із них – на видобування 55 підприємств, на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою, - 8, на геологічне вивчення - 6. Лише за минулий, 2008, рік спеціальний дозвіл на користування надрами отримали  19 підприємств. Ще 15 пройшли комісію Міністерства навколишнього природного середовища на отримання спеціальних дозволів щодо користування надрами, 9 підприємств подали пакети  документів, 4 – працюють над їхньою комплектацією і вже отримали погодження у територіальному управлінні.

Загалом на території  Чернівецької області на 376 ділянках  наявними є 23 види корисних копалин. 200 інших ділянок корисних копалин можуть бути розроблені у перспективі.

Прес-служба Держгірпромнагляду
по Чернівецькій області  

Категория: ГГПН | Просмотров: 965 | Добавил: Load
Copyright Safety.at.ua © 2025