Safety NOW - NO other WAY!
Четверг, 03-Июл-2025, 1:11:49 PM
Категории каталога
Статьи [8]
Фонд СНС Украины [1]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Мини-чат
200
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


 

Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи

Декларування – вимога часу
– Віталію Семеновичу, в чому полягала необхідність створення цього відділу?

– Відповідь на поставлене запитання розпочну із законодавчих документів. Закон України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» спрямований на захист життя та здоров’я людей, навколишнього середовища від шкідливого впливу можливих аварій на об’єктах підвищеної небезпеки шляхом запобігання їх виникненню, обмеження розвитку та ліквідації наслідків. Всі ці об’єкти повинні бути класифіковані, ідентифіковані, декларовані, застраховані та зареєстровані в Державному реєстрі. Ідентифікація є процедурою виявлення даних об’єктів із числа потенційно небезпечних і визначена в Постанові Кабінету Міністрів України від 11. 07. 2002 р. №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки». Цією Постановою затверджені Нормативи порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, Порядок ідентифікації та облік об’єктів підвищеної небезпеки, Порядок декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки. Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки вважається завершеною, якщо звіт про її виконання направлено на адресу органів державного нагляду та місцевої виконавчої влади і ними прийнято, видано свідоцтво про реєстрацію об’єкта підвищеної небезпеки.
Після ідентифікації об’єкти підвищеної небезпеки повинні бути обов’язково застраховані відповідно до Закону України «Про страхування» в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 р. №1788 «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного і санітарно–епідеміологічного характеру». Страхування проводиться з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну третіх осіб. У тому числі довкіллю внаслідок пожеж, аварій на об’єктах підвищеної небезпеки 1-3 категорій небезпеки. Страхова сума визначається за кожним конкретним об’єктом підвищеної небезпеки відповідно до категорії небезпеки. Наявність договору обов’язкового страхування також контролюється наглядовими органами.
У багатьох країнах діють закони, аналогічні Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки». У них є певний досвід, напрацьована система. Великого значення питанням промислової безпеки надають країни колишнього Радянського Союзу, зокрема наші сусіди – росіяни, які досягли певних успіхів щодо цього питання. Дійшла черга і до нас.
Державним комітетом України з нагляду за охороною праці проведена значна організаційна робота в цьому плані. Пріоритетом на 2004 рік Комітет визначив забезпечення здійснення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, декларування їх безпеки та страхування відповідальності за заподіяння шкоди внаслідок аварійних ситуацій. Виходячи з цього, було вирішено створити відділ з ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки і ввести посаду інженера з ідентифікації та декларування. Її посів Юрій Михайленко. Постійну підтримку з цих питань відчуваємо від заступника начальника ЕТЦ В’ячеслава Палія.
 
– З чого відділ почав свою роботу?

– Ми завершуємо процес ідентифікації, тобто визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно небезпечних об’єктів. Прагнемо активізувати цю роботу. У результаті вона дасть змогу створити безпечні умови для людей від багатьох бід та нещасть, що несуть в собі об’єкти підвищеної небезпеки. У лютому провели ідентифікацію потенційно небезпечних об’єктів ДП «Трансмаш», ВАТ «Суха Балка». Паралельно з цим розробляємо плани локалізації та ліквідації аварійних ситуацій (ПЛАС). Зараз цю роботу виконуємо для ЗАТ «Нико Тьюб» (м. Нікополь).
 
– Яке основне завдання поставлене перед відділом?

– Повністю освоїти і провести процес декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки. Над його реалізацією і будемо працювати впродовж 2004 року. Вже надійшли замовлення на розробку декларацій безпеки об’єктів підвищеної небезпеки для ВАТ «Кривбасзалізорудком», ЗАТ «Підприємство з іноземними інвестиціями «Інтервибухпром» та на проведення експертизи декларації безпеки об’єктів підвищеної небезпеки ЗАТ «СП Континент».
 
– Що включає в себе поняття «декларування»?

– Згідно з Законом України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» нами розробляються декларації безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, в яких проводиться аналіз небезпеки й оцінка ризику, приймаються рішення щодо розташування та експлуатації об’єктів. Крім цього, розробляються заходи щодо запобігання аварій та підготовки до реагування на них. А також визначаються обсяги відповідальності та страхові тарифи при страхуванні цивільної відповідальності суб’єктів господарської діяльності за шкоду, що може бути заподіяна аваріями на
об’єктах підвищеної небезпеки відповідно до вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та Закону України «Про страхування». Слід зазначити, що цей процес трудомісткий і копіткий, вимагає точних розрахунків, глибоких знань. Без них не можна рухатися вперед.
 
– Яким чином повинні підготуватися підприємства, організації до проведення цієї складної, але необхідної роботи ?

– Своєчасно підготувати необхідну документацію і проявити зацікавленість у даному питанні.
 
– Який стан справ склався з питанням ідентифікації підприємств на сьогоднішній день?

– Якщо брати до уваги гірничорудні підприємства, то їх ідентифікацію майже завершено. Зроблено аналіз проведеної роботи, який показав, що не всі серйозно поставились до цієї справи. Мав намір відійти від неї колектив ВАТ «ЦГЗК», ВАТ «Суха Балка». Гальмом у роботі ставала відсутність або низька якість документації на потенційно небезпечні об’єкти через зміну форм власності, безвідповідальність посадових осіб.
 
– Які труднощі виникають у роботі на даному етапі?

– Відчуваємо нестачу методичних документів, довідкової та технічної літератури. Але знаходимо вихід із цієї ситуації. Прагнемо своїми силами знайти необхідний документ чи матеріал. Хороші результати дає співробітництво із Запорізьким ЕТЦ, який можна назвати флагманом у всіх нововведеннях. Запозичаємо досвід у нього і ділимся своїм. Одразу відгукується на наші прохання керівництво Криворізького ЕТЦ на чолі з Анатолієм Дроботом, створює нам всі умови для плідної роботи. Щира йому за це вдячність!


Источник: http://www.tehnopolis.dp.ua
Категория: Статьи | Добавил: Load (11-Июл-2008)
Просмотров: 942 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright Safety.at.ua © 2025