Safety NOW - NO other WAY!
Воскресенье, 02-Фев-2025, 3:11:20 AM
Категории каталога
Статьи [8]
Фонд СНС Украины [1]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Мини-чат
200
Наш опрос
Каков уровень охраны труда на Вашем предприятии?
Всего ответов: 30
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


 

Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи

Захист людини праці – основне завдання Фонду

Створений сім років тому Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зняв соціальну напругу, пов’язану зі зволіканням відшкодування шкоди потерпілим, які втратили здоров’я на виробництві. Цю функцію Фонду, його статутні завдання в регіоні виконує управління виконавчої дирекції Фонду в Одеській області та його 25 міських і районних відділень. Діяльність Фонду в Одеській області забезпечують 192 працівники, з них 27 страхових експертів з охорони праці, 5 юристів, 3 фахівці з питань медичного обслуговування, 41 фахівець з питань обліку страхувальників та збору страхових внесків, 26 фахівців з питань відшкодування шкоди.

Станом на 1 червня 2008 року на обліку в районних та міських відділеннях Фонду в Одеській області знаходяться 61584 платників страхових внесків, у тому числі 45843 юридичних та 15734 фізичних осіб, які використовують найману працю.

З квітня 2007 року реєстрація страхувальників та обмін відомостями з Єдиним державним реєстром здійснюється за схемою «державні реєстратори – Держпідприємництво – відділення виконавчої дирекції Фонду», що значно прискорило цей процес.

Щорічно планові показники надходжень страхових внесків, які розраховуються фахівцями Фонду на підставі показників росту фонду оплати праці на Одещині, виконуються в повному обсязі. Роботодавці нашої області протягом семи років постійно сплачують страхові внески на солідарній основі, при цьому профіцит зі знаком “плюс” у порівнянні з витратами у 2007 році становив 31,7 мільйонів гривень, що вказує на рентабельність роботи управління виконавчої дирекції Фонду в Одеській області.

Станом на 1 січня 2008 року в області страхові виплати від Фонду отримують 4950 потерпілих та членів їх сімей. За період 2001-2007 років кількість тих, хто їх отримує, збільшилась на 1723 особи.

Найбільшу питому вагу у загальному обсязі відшкодувань становлять виплати щомісячних страхових сум. Протягом семи років на щомісячні страхові виплати потерпілим відшкодовано понад 82 мільйони гривень, на щомісячні страхові виплати членам сімей потерпілих - 11 мільйонів 600 тисяч гривень, на виплату сум одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності перераховано біля 13 мільйонів гривень, виплачено 12 мільйонів гривень одноразової допомоги у разі смерті потерпілого. Окрім страхових відшкодувань, за кошти Фонду здійснюється реабілітація потерпілих у санаторно-курортних закладах, відшкодовуються витрати на лікування у медико-профілактичних установах, здійснюється протезування, забезпечення медикаментами, лікарськими засобами та інвалідними візками. Щороку Фондом витрачається все більше коштів на медико-соціальну реабілітацію потерпілих. Якщо у 2002 році сума цих витрат становила 1030 тисяч гривень, то у 2007 році профінансовано 4788 тисяч гривень. Витрати на ці види відшкодувань збільшились у чотири рази.

Станом на 1 січня 2008 року районними відділеннями виконавчої дирекції Фонду на підприємствах, в установах і організаціях Одеської області зареєстровано 566 нещасних випадків, в яких потерпіло 577 осіб, у тому числі – 118 зі смертельним наслідком. Зареєстровано 10 випадків професійного захворювання.

Із загальної кількості нещасних випадків визнані страховими 386 випадків, в результаті яких потерпіло 389 осіб, з них - 27 зі смертельним наслідком.

З метою зменшення рівня травматизму на виробництві та професійних захворювань службою страхових експертів з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Одеській області у 2007 році проведено 1798 перевірок стану профілактичної роботи на підприємствах регіону щодо створення здорових та безпечних умов праці. Під час перевірок виявлено 17321 порушення законодавства про охорону праці, внесено 1861 подання власникам підприємств, з них 423 – про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота яких загрожувала здоров`ю або життю працівників.

У 2007 році страхові експерти взяли участь у 35 комплексних перевірках стану охорони та безпеки праці на підприємствах області, які проводились комісіями територіального управління Держгірпромнагляду України Одеської області. За результатами цих перевірок на засіданнях ради територіального управління Держгірпромнагляду України в Одеській області заслуховувались звіти керівників підприємств. Здійснення заходів, розроблених за результатами перевірок, виданих приписів та подань, контролюються страховими експертами з охорони праці згідно з встановленими строками та перевіряються окремо під час відвідування підприємств.

Для пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці, підвищення ролі Фонду в соціальному захисті потерпілих на виробництві протягом 2007 року здійснено 116 публікацій на сторінках місцевих газет, 63 виступи по місцевому радіо та на телебаченні, взято участь у проведенні 179 нарад та 73 семінарів, на яких розглядалися питання стану охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, проведено 19 “круглих столів” за участю представників місцевих органів влади, профспілок та засобів масової інформації, керівників і спеціалістів, які вирішують питання охорони праці на підприємствах, в установах і організаціях. На допомогу керівникам та спеціалістам з питань охорони праці страховими експертами здійснено тиражування та розповсюдження 2276 нормативних актів, пам’яток, листівок та іншої спеціальної літератури. За кошти Фонду було виготовлено та розповсюджено серед підприємств-страхувальників методичний посібник «Організація створення та функціонування системи управління охороною праці на підприємстві» - 1 тисяча примірників, а також плакати під назвою «Працівники! Не забувайте про свої права та обов‘язки з охорони праці» та «Профілактика нещасних випадків» - 3 тисячі примірників.

Фондом здійснювалось фінансування профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров`ю застрахованих, викликаними умовами праці, передбачених статтями 1 та 25 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». З метою реалізації цих заходів управлінням виконавчої дирекції Фонду у 2005 році було проведено навчання 168 спеціалістів на загальну суму 39,3 тисяч гривень, у 2006 році – 320 спеціалістів на загальну суму 62,9 тисяч гривень, у 2007 році – 509 спеціалістів на загальну суму 135,3 тисяч гривень.

Страхові експерти з охорони праці взяли участь у навчанні, підвищенні рівня знань 676 спеціалістів, які вирішують питання охорони праці та 226 комісій з питань охорони праці підприємств області.

Протягом 2007 року страхові експерти також взяли участь у розробці профілактичних заходів, механізмів їх реалізації та впровадженні їх на 425 підприємствах страхувальників. Як правило, такі заходи розробляються при розслідуванні нещасних випадків.

Страхові експерти з охорони праці у 2007 році надали роботодавцям та застрахованим особам 2279 консультацій з питань охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, консультації та роз’яснення щодо створення і реалізації ними ефективної системи управління охороною праці. За цей період страхові експерти взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 103 базових підприємствах області. Досвід їх роботи використовується для впровадження систем управління охороною праці на інших підприємствах.

Управлінням виконавчої дирекції Фонду в Одеській області приділяється велика увага питанням відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві. Лише за 6 місяців поточного року постраждалим на виробництві та членам їх сімей виплачено страхових виплат на суму більше 22 мільйонів 750 тисяч гривень. Це одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, одноразова допомога в разі смерті потерпілого тощо. Активно проводиться робота щодо оздоровлення та реабілітації постраждалих на виробництві. Поруч зі здійсненням медичної, професійної та соціальної реабілітації інвалідів запроваджуються нові підходи до реабілітації, а саме: проведення психологічної реабілітації потерпілих на виробництві.

Залучення потерпілих та інвалідів до участі у громадському житті є новою формою роботи, що використовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Активну роботу в цьому напрямі проводять відділення в Комінтернівському, Білгород-Дністровському, Саратському та Болградському районах Одеської області. Організація та проведення спартакіад, шахово-шашкових турнірів, виступів художньої самодіяльності - основні заходи, які характеризують цей напрямок роботи.

Щорічно у грудні з нагоди Міжнародного дня інвалідів в Комінтернівському районі проходять спортивні змагання серед потерпілих на виробництві. Щороку зростає число їх учасників, збільшується кількість видів спорту, у яких беруть участь постраждалі на виробництві.

Спільними зусиллями працівників управління та потерпілих на виробництві влаштовуються покази творчих робіт інвалідів праці та проводяться спортивні змагання за участю потерпілих на виробництві. Здійснення таких заходів сприяє подоланню обмежень життєдіяльності постраждалих, відновленню їх повноцінного соціального статусу.

Тричі у залі засідань управління відбувалися виставки творчих робіт потерпілих на виробництві. Творчі роботи інвалідів праці були представлені на виставці, яка відбулася напередодні Міжнародного дня інвалідів у листопаді 2006 року у будинку УТОС, роботи авторів у листопаді-грудні 2006 року були представлені на Всеукраїнській виставці творчих робіт інвалідів, яка проходила в Києві в «Українському домі». За активну участь і творчу майстерність та з нагоди Міжнародного дня інвалідів В. Сандуца, А. Солом’яний та Н. Клименко були нагороджені дипломами Міністерства праці та соціальної політики України. У травні 2007 року роботи інвалідів були представлені на обласному фестивалі творчості людей з обмеженими можливостями «Диканьські вечори», який проводився у м. Полтава 10 - 11 травня.

Управлінням виконавчої дирекції Фонду в Одеській області спільно з Головним управлінням праці та соціальної політики Одеської облдержадміністрації було проведено кропітку роботу по видачі автомобілів інвалідам праці: перевірка списків інвалідів, які стоять на обліку, відповідність усіх документів вимогам чинного законодавства.

31 березня 2007 року на площі біля будинку Одеської облдержадміністрації вишикувалися вісім новеньких автомобілів «Славута», які очікували своїх власників. А власниками їх стали потерпілі на виробництві з Ананьївського, Балтського, Ізмаїльського, Татарбунарського районів області та міста Одеси.

На урочистій зустрічі ключі від автомобілів разом з начальником управління вручали нинішній голова Одеської облдержадміністрації М. Сердюк, на той час - заступник голови Одеської облдержадміністрації та начальник Головного управління праці та соціальної політики Одеської облдержадміністрації О. Китайська

У 2007 році за кошти Фонду в Одеській області інвалідам праці було виділено 60 автомобілів.

Разом з тим, в робочих органах виконавчої дирекції Фонду в Одеській області не вистачає штатних одиниць медичного фаху, страхових експертів, юристів, фахівця по роботі зі ЗМІ та зв’язками з громадськістю. Управлінням за сім років набуто значний досвід у проведенні заходів щодо активної реабілітації потерпілих. Цей досвід використовується для проведення ефективної роботи щодо виконання поставлених перед Фондом завдань. Збільшення граничної чисельності працівників управління виконавчої дирекції Фонду в Одеській області дозволило б досягнути ще більших успіхів на користь потерпілих на виробництві.



Источник: http://fsnv.org.ua/
Категория: Статьи | Добавил: Load (17-Июл-2008)
Просмотров: 940 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright Safety.at.ua © 2025