БЕЗОПАСНОСТЬ - прежде всего!
Среда, 02-Июл-2025, 0:15:57 AM
Разделы новостей
МНС информирует [80]
По материалам МНС
МОЗ информирует [14]
Новости в сфере охраны здоровья
ФСНС [7]
Фонд страхования от несчастных случаев на производстве
ГГПН [44]
Госгорпромнадзор информирует
Охрана труда [2]
Форма входа
Календарь новостей
«  Июль 2008  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Поиск
Друзья сайта
Мини-чат
200
Наш опрос
Каков уровень охраны труда на Вашем предприятии?
Всего ответов: 30
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


 

Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » 2008 » Июль » 9 » Реформа онкологічної служби дозволить проводити збалансовану державну політику у сфері боротьби з онкозахворюваннями
Реформа онкологічної служби дозволить проводити збалансовану державну політику у сфері боротьби з онкозахворюваннями
9:55:20 AM
 
Візит до "Національного інституту раку" став логічним продовженням робочої програми Міністра охорони здоров'я Василя Князевича з питання надання медичної допомоги онкохворим в Україні.

Спільно з керівником Інституту Борисом Щепотіним відвідувачі оглянули відділення дитячої онкології, Відділення пухлин черевної порожнини та заочеревенного простору, відділ променевої діагностики, променевої терапії та ядерної медицини.

У своєму виступі Василь Князевич зазначив, що про значимість проблеми раку свідчить той факт, що в Україні щорічно реєструється більше 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень та більше 85 тисяч смертей від цієї хвороби, на обліку онкологічних закладів перебуває 910 тисяч онкологічних хворих. Рак, як причина смерті, займає друге місце в структурі смертності населення України після серцево-судинних захворювань і разом з ними визначає рівень здоров'я нації.

Захворюваність від раку постійно зростає у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення. Протягом життя кожен третій-четвертий чоловік і кожна п'ята жінка в Україні має ризик захворіти на рак.

У порівнянні з країнами ЄС через запізнілу діагностику онкологічних захворювань, в Україні залишається високим відсоток онкологічних хворих, які помирають протягом одного року після встановлення діагнозу. Так, в ЄС їх 26 %, в Україні - 36 %. Щодо п'ятирічного виживання онкологічних хворих після лікування, то в ЄС їх 54 %, в Україні - 41 %.

Викликає занепокоєння той факт, що від 20% до 60% первинних хворих не отримують спеціального лікування. Це свідчать про низький рівень своєчасної діагностики та недосконалість в організації лікувального процесу.

На даний час в онкологічній службі України існує низка проблем, головна з яких - відсутність ефективної системи управління онкологічною службою України, різною відомчою підпорядкованістю онкологічних закладів. Це приводить до соціально-економічних втрат держави не лише через онкологічні захворювання, а й від неефективного використання коштів виділених державою для протиракової боротьби.

Проте, для досягнення європейських показників протиракової боротьби з кожним роком перед онкологічною службою повстає все більше завдань. Першочерговим завданням є вдосконалення функціональної структури служби через створення чіткої вертикалі на чолі з Національним інститутом раку, як головної державної науково-дослідної та лікувально-профілактичної установи у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями. А також створення міжрегіональних онкологічних центрів для забезпечення доступною висококваліфікованою онкологічною допомогою населення всіх регіонів держави.

Головним завданням Національного інституту раку є вироблення стратегії розвитку онкологічної служби України, основних заходів профілактики, зниження захворюваності, інвалідності та смертності населення від онкологічних захворювань.

Така структура дозволить забезпечити лікування онкологічних хворих лише в установах з відповідним матеріально-технічним і кадровим забезпеченням та максимальну доступність спеціалізованої й високо спеціалізованої онкологічної медичної допомоги населенню держави, незалежно від форми підпорядкованості онкологічних закладів.

Основним завданням реформування онкологічної служби України є поліпшення роботи по організації профілактики онкологічних захворювань, відновлення ефективної системи профілактичних оглядів та диспансеризації пацієнтів з передпухлинними захворюваннями, запровадження програм скринінгу молочної залози та шийки матки, спрямування коштів, які виділяються на боротьбу з раком на конкретного пацієнта, а не на фінансування онкологічних закладів.

Оскільки боротьба з раком може бути ефективною лише при об'єднанні зусиль не лише закладів охорони здоров'я, а і громадських організацій, засобів масової інформації для пропаганди здорового способу життя, способів самообстеження, інформування населення коли, куди і як звертатися за онкологічною допомогою, в якому віці та які обстеження необхідно проходити, а також про позитивні результати лікування онкологічних захворювань.

Певні кроки в реформуванні онкологічної служби дозволять проводити збалансовану державну політику у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями та поліпшити стан онкологічної допомоги населенню України.

Довідково:

Державна установа "Національний інститут раку" (далі - Інститут) є головною державною науково-дослідною та лікувально-профілактичною установою у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями, яка підпорядкована Міністерству охорони здоров'я України.

Історія заснування Інституту

Інститут засновано на державній власності відповідно до наказу Губернського відділу охорони здоров'я (Губвідздраву) від 7 липня 1920 року № 48 і створено шляхом реорганізації центральної станції рентгенології. Наказом МОЗ України від 16.11.88 № 229 Київський науково-дослідний рентгенорадіологічний і онкологічний інститут МОЗ УРСР реорганізовано в Київський науково-дослідний інститут онкології МОЗ УРСР.

Наказом МОЗ України від 07.08.92 № 122 Київський науково-дослідний інститут онкології МОЗ УРСР перейменовано в Український науково-дослідний інститут онкології та радіології.

Згідно з постановою КМУ від 07.08.00 № 1232 та відповідно до наказу МОЗ і АМН України від 10.08.00 № 195а/39, наказу АМН від 29.09.00 № 51 Український науково-дослідний інститут онкології та радіології прийнято до складу АМН України та перейменовано на Інститут онкології АМН України.

Постановою Президії АМН України від 28.12.06 № 16/2 Інститут онкології АМН України перейменовано на Державну установу "Інститут онкології АМН України".

Згідно з розпорядженням КМУ від 24.12.07 № 1186-р та відповідно до наказу МОЗ від 09.02.08 № 24-0 Державну установу "Інститут онкології АМН України" перейменовано в Національний інститут раку.

Мета діяльності Інституту

Метою діяльності Інституту, як головної державної науково-дослідної та лікувально-профілактичної установи у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями, є визначення стратегії розвитку онкологічної служби України та основних заходів щодо профілактики, діагностики та лікування, зниження захворюваності, інвалідності та смертності населення від онкологічних захворювань, координація роботи лікувально-профілактичних, науково-дослідних установ та закладів онкологічної служби, незалежно від їх рівня та відомчого підпорядкування для підвищення якості й доступності надання онкологічної допомоги населенню.

Інститут розробляє та виконує проекти державних і національних програм, нормативних документів з онкології, проводить наукові дослідження у галузі діагностики, профілактики та лікування онкологічних хворих; бере участь у розробці нових видів препаратів, медичної техніки, апаратури, інструментів та виробів медичного призначення.

База та штати Інституту

В Інституті функціонує клініка, ліжковий фонд якої налічує 560 ліжок, в тому числі: онкологічні для дорослих - 464; онкологічні для дітей - 40; радіологічні - 56; відділення реанімації та інтенсивної терапії - 24 ліжка; консультативна поліклініка на 400 відвідувань у зміну. У штаті інституту 1063 співробітники, в тому числі 119 науковців та 168 лікарів. В Інституті працюють 13 заслужених лікарів України, заслужений працівник охорони здоров'я України; член-кореспондент НАН та АМН України, 27 докторів та 78 кандидатів наук.

В Інституті створено наукові школи, які визначають пріоритети в провідних галузях онкології, а саме: клінічної онкології, клінічної радіології, експериментальної онкології та імунології, хірургічної гематології, експериментальної фармакології, клінічної хіміотерапії та кріохірургії.

У клініці Інституту щороку отримують медичну допомогу понад 11 тисяч осіб, у відділенні дитячої онкології - понад 600 дітей. Кількість операцій в останні 5 років досягає 4500 щорічно. Переважно це хірургічні втручання на органах травлення та черевної порожнини (21,2 %), жіночих статевих органах (14,7 %), молочній залозі (16,3 %).

Кількість відвідувань консультативної поліклініки щороку досягає 150 тисяч.

Останні досягнення Інституту

За невеликий час існування у Національному інституті раку розроблено і презентовано в рамках спеціалізованої виставки "Індустрія охорони здоров'я - 2008" Національний план боротьби з раком "50 кроків боротьби з раком в Україні" основними напрямами якого є підвищення рівня обізнаності населення України про злоякісні новоутворення, боротьба з тютюнопалінням, шкідливим впливом канцерогенних факторів навколишнього середовища та на робочих місцях, розробка механізмів скринінгу найбільш розповсюджених форм раку тощо, а основною метою Плану є упродовж 5 років знизити смертність населення від раку на 8 %.

Для уніфікації діагностично-лікувального процесу в онкологічній службі України розроблено і запроваджено в практику стандарти діагностики та лікування онкологічних хворих.

Також вагомими, за цей короткий час, є досягнення Інституту в наданні онкологічної допомоги хворим, зокрема розроблена доктрина органозберігаючих операцій на злоякісні новоутворення. У рамках доктрини, вперше в Східній Європі, вже виконано декілька унікальних операцій, які дозволять зберегти пацієнту не лише життя, але і його якість. Так, було проведено операцію дитині з остеогенною саркомою бедра, практично у всьому світі така онкопатологія лікується шляхом ампутації, але завдяки унікальній методиці вдалося зберегти дитині ногу. Такі ж органозберігаючі операції проводяться з приводу раку шийки матки, прямої кишки, сечового міхура.

З часу створення Національного інституту раку, за чотири місяці, зросла з 48 625 (у 2007 році) до 51 093 (у 2008 році) кількість відвідувань пацієнтами поліклініки Інституту, що привело до зростання кількості обстежень та проведення лікувально-діагностичної роботи.

МОЗ України
Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 934 | Добавил: Load
Copyright Safety.at.ua © 2025