БЕЗОПАСНОСТЬ - прежде всего!
Пятница, 17-Май-2024, 6:42:10 AM
Разделы новостей
МНС информирует [80]
По материалам МНС
МОЗ информирует [14]
Новости в сфере охраны здоровья
ФСНС [7]
Фонд страхования от несчастных случаев на производстве
ГГПН [44]
Госгорпромнадзор информирует
Охрана труда [2]
Форма входа
Календарь новостей
«  Июль 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Поиск
Друзья сайта
Мини-чат
200
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


 

Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » 2008 » Июль » 09
 
За результатами перевірки підприємств, що виконують будівельно-монтажні роботи систем газопостачання, фахівцями теруправління Держгірпромнагляду по Сумській області виявлено 52 порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, притягнуто до адміністративної відповідальності 8 посадових осіб, у тому числі – одного першого керівника, на 3 підприємствах заборонено виконання робіт з газополум’яної обробки металу.
Категория: ГГПН | Просмотров: 784 | Дата: 09-Июл-2008

 
За результатами перевірок виконання газонебезпечних робіт на підприємствах Чернігівщини, проведених фахівцями теруправління по Чернігівській області, 8 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, на 4-х виробництвах призупинено виконання газонебезпечних робіт.
Категория: ГГПН | Просмотров: 868 | Дата: 09-Июл-2008

 
 
 
Територіальне управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області призупинило спуск та перебування людей в підземних гірничих виробках шахти №9 ДП “Солотвинський солерудник”, крім тих, хто залучений до виконання ремонтних робіт. 
Категория: ГГПН | Просмотров: 681 | Дата: 09-Июл-2008

 
Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра виступає за збільшення кількості годин викладання шкільного предмету «Основи безпеки життєдіяльності». Про це він заявив у Дніпродзержинську під час перебування на зборах-змаганнях „Школа безпеки”. «Я дуже хочу, щоб це відбулося. Я працюю над цим, працює все Міністерство. В нас існує домовленість із Міносвіти про збільшення кількості годин. Кожна дитина знатиме, що необхідно робити під час буревію, зливи, грози, техногенних катастроф», – сказав Шандра. Глава МНС також наголошує на необхідності навчити школярів самим рятувати своє життя. «Я дуже хотів би, щоб діти вчилися не для «галочки», а володіли цими знаннями, щоб вони розбиралися, як поводитися, щоб врятувати своє життя», – додав Шандра.
Категория: МНС информирует | Просмотров: 771 | Дата: 09-Июл-2008

 
Приведенням небезпечних об`єктів виробничого об`єднання "Придніпровський хімічний завод" в екологічно безпечний стан займеться урядова комісія на чолі із заступником Міністра з питань надзвичайних ситуацій Володимиром Холошею. Про це сьогодні повідомив глава відомства Володимир Шандра. Як передає кореспондент „Лігабізнесінформ”, протягом двох тижнів комісія визначатиме статус відходів, що знаходяться в дев`яти хвостосховищах "Придніпровського хімічного заводу", – радіоактивні або промислові. Після цього комісія прорахує об`єми фінансування подальших робіт. "Радіоактивні відходи утилізують для того, щоб вони не потрапили в навколишнє середовище", – сказав В.Шандра, додавши, що одне з хвостосховищ знаходиться дуже близько від Дніпра. Крім того, за словами очільника МНС, на території виробничого об`єднання "Придніпровський хімічний завод" розташовані близько 20 споруд, які необхідно розбирати або реконструювати. Раніше В.Шандра повідомив, що на Дніпропетровському закритому ВО "Придніпровський хімічний завод" існує загроза виникнення надзвичайної ситуації через незадовільні умови утримання хвостосховищ підприємства.
 
Категория: МНС информирует | Просмотров: 767 | Дата: 09-Июл-2008

 
7 липня в приміщенні прес-центру Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича на тему: Стратегія Уряду в напрямку подолання ВІЛ/СНІД.

Під час зустрічі з пресою глава МОЗ підкреслив, що ситуація в Україні з ВІЛ/СНІДу залишається тривожною. Сьогодні Уряд спільно з міжнародними і неурядовими організаціями докладає багато зусиль для виконання низки стратегічних зобов’язань та подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Прикладом такого партнерства є перегляд і оновлення діючої Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 рр. та затвердження Верховною Радою проекту Закону України “Про затвердження загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування , догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки”.

Міністр охорони здоров’я України акцентував увагу на фінансуванні даної проблеми і повідомив, що з державного бюджету виділяється 4 млрд. грн. на 4 роки для діагностування і лікування хворих. Крім того, важливим напрямком в роботі є співпраця з Німеччиною і Польщею для налагодження системи закупівель високовартісних лікарських препаратів та домовленості з виробниками про закупівлі медикаментів по зн ... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 794 | Дата: 09-Июл-2008

 
В рамках візиту представників Федерального міністерства охорони здоров`я ФРН відбулася зустріч керівника Департаменту захисту від інфекційних захворювань Франца-Йозефа Біндерта та начальника відділу боротьби зі СНІД Інес Переа з заступником міністра охорони здоров’я України Валерієм Бідним та групою високопосадовців МОЗ України, що курують питання профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД.

Поінформувавши німецьких колег з останніми кроками в питанні розв’язання зазначеної проблеми Валерій Бідний підкреслив, що програмою Уряду на найближчі 5 років передбачено фінансову підтримку на виконання програми по боротьби з ВІЛ/СНІД близько 4,5 млрд грн.. Кошти будуть витрачені на закупівлю обладнання, забезпечення доступності діагностування, якісне лікування. Особливе занепокоєння викликає недостатня профілактика ВІЛ/СНІД.

Франц-Йозеф Біндерт у свою чергу повідомив, що Німеччина зіткнулась з проблемою ВІЛ/СНІД більше 20 років тому та має досвід боротьби з інфекцією. “В Німеччині ця проблема відносно врегульована, тому ми хотіли б поділитись досвідом з українськими колегами”, - відзначив пан Біндерт, додавши, що в глобальному розумінні ця хвороба не має кордонів і її перемогти можна лише спільними зусиллями.

Сьогодні німецька делегація відвідала Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України та Міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом.

... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 777 | Дата: 09-Июл-2008

Відсьогодні вакцину БЦЖ (BCG SSI) виробництва Данії для протитуберкульозного щеплення дітей почали розвозити регіонами України. Ситуація з невчасним постачанням зазначеної вакцини була пов’язана з запізненням тендера на її закупівлю майже на 1,5 місці та відтермінування перевірки якості. Пройшовши всі етапи досліджень в Центрі імунобіологічних препаратів, та отримавши підтвердження показників якості, фахівці видали дозвіл на застосування зазначеного препарату.

Як відомо, в Україні продовжує зберігатися стан епідемії туберкульозу. Захворюваність на всі форми туберкульозу населення України у 2007 році становила – 79,8 на 100 тис. (Для порівняння: у розвинутих європейських країнах та США – 6 – 9 осіб на 100 тис). Кількість померлих склала у 2007 році 10506. Захворюваність дорослого населення віком 18 років і старше була 94,6 на 100 тис. дорослого населення.

Близько 40% хворих на активний туберкульоз за даними бактеріологічного дослідження виділяють мікобактерії туберкульозу і є основним джерелом інфікування для дітей та підлітків.

В умовах епідемії існує високий ризик інфікування туберкульозом в будь якому місті (транспорті, магазині, навіть на вулиці з пилом, який містить мікрочастки харкотиння хворої людини).

Діти, внаслідок своїх анатомо-фізіологічних особливостей, є найбільш уразливою до туберкульозної інфекції категорією населення. За даними світових дос ... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 860 | Дата: 09-Июл-2008

 
Візит до "Національного інституту раку" став логічним продовженням робочої програми Міністра охорони здоров'я Василя Князевича з питання надання медичної допомоги онкохворим в Україні.

Спільно з керівником Інституту Борисом Щепотіним відвідувачі оглянули відділення дитячої онкології, Відділення пухлин черевної порожнини та заочеревенного простору, відділ променевої діагностики, променевої терапії та ядерної медицини.

У своєму виступі Василь Князевич зазначив, що про значимість проблеми раку свідчить той факт, що в Україні щорічно реєструється більше 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень та більше 85 тисяч смертей від цієї хвороби, на обліку онкологічних закладів перебуває 910 тисяч онкологічних хворих. Рак, як причина смерті, займає друге місце в структурі смертності населення України після серцево-судинних захворювань і разом з ними визначає рівень здоров'я нації.

Захворюваність від раку постійно зростає у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення. Протягом життя кожен третій-четвертий чоловік і кожна п'ята жінка в Україні має ризик захворіти на рак.

У порівнянні з країнами ЄС через запізнілу діагностику онкологічних захворювань, в Україні залишається високим відсоток онкологічних хворих, які помирають протягом одного року після встановлення діагнозу. Так, в ЄС їх 26 %, в Україні - 36 %. Щодо п'ятирічного вижив ... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 907 | Дата: 09-Июл-2008

 
У міністерстві охорони здоров’я України тривають “круглі столи”, покликані запобігти негативному впливу потужної антивакцинальної кампанії, яка розгорнулася останнім часом у суспільстві.

Головні педіатри, головні позаштатні спеціалісти із спеціальності "Дитячі інфекційні хвороби", “Дитяча імунологія“ МОЗ АР Крим, управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, завідуючих кафедрами педіатрії вищих медичних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації зустрілися в приміщенні міністерства, аби визначити позицію фахівців цього напрямку в питанні проведення додаткової імунізації проти кору та краснухи в Україні

Вони обговорили наступні питання:

1. Доказова база щодо проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи в Україні (Доповідач: асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб з курсом дитячої клінічної імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України Федір Лапій);

2. Питання якості та підстави до використання застосованої вакцини (Доповідач: Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Рибчук);

3. Стратегія розвитку імунопрофілактики інфекційних захворювань у дітей (Доповідач: Головний спеціаліст МОЗ із спеціальності “Дитяча імунологія“, Завідуюча кафедрою дитячих інфекційних хвороб з курсом дитячої клін ... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 733 | Дата: 09-Июл-2008

 

ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП ТА ГРЗ
станом на 07.07.2008 року (контрольні міста)

Захворіло ...
Всього
Дорослі
Діти
з 30.06 по 06.07 17503 7438 10065
з 23.06 по 29.06 20699 9497 11202
... Читать дальше »
Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 811 | Дата: 09-Июл-2008

 
МОЗ України спільно з Академією медичних наук зробить обґрунтований прогноз епідситуації на найближчі 50 роківу випадку відмови від додаткової імунізації проти кору та краснухи, а також Держпрограми з імунопрофілактики

Відбулося розширене засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України за участю широкого представництва начальників управлінь охорони здоров’я облдержадміністрацій усіх регіонів України.

Заслухавши і обговоривши доповіді в.о. Першого заступника Міністра, головного державного санітарного лікаря України Анатолія Пономаренка та заступника Міністра Валерій Бідного - керівника оперативного штабу МОЗ щодо ситуації, що склалася навколо проведення додаткової імунізації населення проти кору та краснухи, учасники колегії визнали дії МОЗ щодо організації та проведення додаткової імунізації населення України проти кору та краснухи такими, що відповідають епідемічній ситуації в країні серед населення вікової групи 16-29 років та чинному законодавству.

Учасники Колегії заслухали підсумки роботи Комісії, яка вивчала ситуацію навколо смерті Тищенка А.В.

За інформацією членів комісії, на сьогодні щеплено прекваліфікованою ВООЗ вакциною від кору та краснухи 113 366 людей в різних регіонах України. Лікарями зареєстровано лише 0,076% поствакцинальних реакцій передбачених в інструкції до вакцини. К ... Читать дальше »

Категория: МОЗ информирует | Просмотров: 752 | Дата: 09-Июл-2008

 
На Дніпропетровському закритому виробничому об`єднанні "Придніпровський хімічний завод" існує загроза виникнення надзвичайної ситуації через незадовільні умови утримання хвостосховищ підприємства. Про це заявив Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра під час відвідин Придніпровського хімзаводу, де він вивчав екологічну ситуацію. В.Шандра відзначив, що хвостосховище цього підприємства є джерелом забруднення радіонуклідами не тільки поверхневих і підземних вод, але й атмосфери, ґрунтів міста і районів, які знаходяться поряд, у зв`язку з виділенням радіоподібних природних радіонуклідів і пилу з поверхні хвостосховищ. "Незадовільні умови зберігання відходів, відсутність систем радіаційного моніторингу можуть привести до загрози виникнення надзвичайній ситуації, пов`язаної з радіоактивним забрудненням навколишнього середовища, шкідливою дією на стан здоров`я населення", – сказав він. За його словами, для поліпшення ситуації необхідне рішення ряду питань на державному рівні. "Передбачити в Держбюджеті окремим рядком щорічне фінансування для вирішення проблем хвостосховищ колишнього виробничого об`єднання "Придніпровський хімзавод", окреме фінансування держпрограми, а також законодавчо визначити статус хвостосховищ відходів уранового виробництва", – пояснив В.Шандра.
ВО "Придніпровський хімзавод" із 1949 до 1991 року переробляло доменний шлак, урановмісні концентрати та руду. У його хвостосховищах знаходяться понад 42 млн. тон ... Читать дальше »
Просмотров: 723 | Дата: 09-Июл-2008

Copyright Safety.at.ua © 2024